Yalova Üniversitesi Dış İlişkiler Koordinatörlüğü(YUDİK), 8 Nisan 2009 tarihinde kurulan Yalova Üniversitesi'nin ilk birimidir. YUDİK Yalova Üniversitesi’nin ulusal ve uluslararası dış ilişkilerini yürüterek işbirliklerini geliştirmekte, Bologna Uyum, Leonardo da Vinci, Erasmus, Farabi, Mevlana ve Proje Yönetim alt birimleri ile öğrenci ve öğretim üyeleri için kolaylaştırıcı destek yönetim birimi olarak görev yapmaktadır.YUDİK, eğitim, bilim ve kültür alanlarında ulusal ve sınır ötesi işbirliğinin arttırılmasını amaçlar.Yalova Üniversitesi’nin ana perspektifi Bolognia 2009 Leuven Bakanlar Toplantısı’nın final toplantısında vurgulanan sürdürülebilir kalkınma için küresel işbirliğine katkı koymak ve uluslararası aktiviteler düzenlemektir.

 

YUDİK Misyonu, küresel entegrasyon sürecinde üniversiteler ve  kurumlarla sinerjik bir ilişki yaratarak; sosyal, kültürel, ekonomik, bilimsel ve teknik projeler gerçekleştirmek, değişim programları  düzenlemek ve akademik çalışmalar yürütmektir.

 
YUDİK vizyonu, mükemmeliyet odaklı çalışan bir birim olarak, Yalova’dan Dünya’ya açılan bilimsel ve kültürel köprüler kurmaktır.
 
 

Etiket: genel-bilgiler-yudik